Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1 post 33 komentarze

Blog Andrucha z Opola

Andruch2001 - Andruch z Opola

Moje komentarze

 • @Jacek
  To dobry i ciekawy zbiór informacji ,,
  Wypadałoby to teraz w jakimś zaciszu przestudiować , Myślę że wnioski nasuną się same . Szkoda że nie czytałem tego wcześniej ...
  Na pewno chętnie zapoznaliby się z tą notką na innych bloggowiskach .
  Chętnie , oczywiście za pańską zgodą , umieszczę to na www.niepoprawni.pl w "polecankach" na ten przykład ..

  serdecznie pozdrawiam
  otrzymane i wyszperane 15/05/11 - materiały do diagnozy
 • Ktoś wykasował wpisy blogera @ZeZeM pod moim wpisem
  Jak się doliczyłem ktoś ( administracja ? ) Bądź sam bloger @ZeZeM wykasował 10 komentarzy wcześniej zamieszczonych pod moją notką .
  Jak to się mogło stać w dodatku bez mojej aprobaty i wiedzy ..To ingerencja w treść . To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że moja decyzja była właściwa ..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @Sapieha & All
  " No, proszę, pojawiają się pierwsze głosy rozgoryczonych blogerów, wartościowych autorów, opuszczających NE. "

  Nie tylko głosy szanowni Państwo ale i działania ..

  Swoją decyzję podjąłem po dość długim namyśle do czego odniosłem się w ostatniej swojej notce którą pozostawiłem na blogu .
  http://andruch.nowyekran.pl/post/13630,wykasowalem-cala-zawartosc-i-juz-mnie-tu-nie-ma

  ściskam prawicę
  „POLSKO OJCZYZNO MOJA...
 • @carcajou
  Czas pokaże które z nich życie zweryfikuje . "Sowa" czuwa .
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  " Nadal PiS nie jest wolna od kretów ... zobaczysz przed wyborami i będzie to b. destrukcyjne. Prezes powie "Zdrada" i tyle z tego będzie ... tak jak napisał Pan Opara. "

  Złośliwy dodałby że kto jak kto ale znajomy Czempińskiego zapewne wie co mówi ..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  " PiS też popłynie w tym wariancie. Pomijam szkodliwość takiego rozumowania."
  Tu pozwolę sobie mieć duże wątpliwości co do wizji przez Ciebie zaprezentowanej . Choć oczywiście nie można jej wykluczyć .

  " Poleje się krew, a my będziemy całkowitymi dziadami bez kasy, a w międzyczasie nasi sąsiedzi ..."

  Jeśli obecna koalicja tego nie rozumie ( powiedzmy) że taki wariant w niedługim w sumie czasie a na pewno już po jesiennych wyborach , może nastąpić , to przyczyną będzie z jednej strony chora ambicja a po wtóre owa ślepa wiara w to, że "jakoś przetrwamy"...

  Dziadami nie musimy wcale się stawać , ot już nimi od dawna jesteśmy ..
  Mam na myśli ogół Narodu z wyłączeniem owych rezusów finansowych i gospodarczych wcześniej uwłaszczonych na uspołecznionym majątku .

  Sąsiedzi już są od dawna u nas choćby zarządzając "polską" bankowością czy innymi korporacjami ..Prasa czy inne tego typu media praktycznie też nie należą do polskiego kapitału ..

  Wszelkie koncesje na wydobycia surowców ropy , gazu łupkowego też do nas już nie należą ..

  Mamy za to póki co niezbyt droga siłę roboczą , zdolna w miarę konkurować z innymi zachodnimi kooperantami w biznesie .,..

  Czy trzeba czegoś więcej by się naprawdę Naród wkurzył i rozwalił w proch cały ten gnębiący go dotychczas pseudo system ..Rzecz w tym że żadna dotychczas rewolucja nie uczyniła świata lepszym , wręcz przeciwnie niosła i to zawsze śmierć pożogę , w tym trudne do oszacowania straty nade wszystko moralne . Dlatego należy robić niemalże wszystko by nie dopuścić do takiego wrzenia , którego nie bylibyśmy w stanie w jakiś sposób kontrolować . Tylko jako zaczyn , można dopuścić pierwotny wybuch , po czym natychmiast gasząc rewoltę należy jej wyznaczyć konkretne zadania , takie by były możliwe do natychmiastowego przełożenia sił destrukcyjnych w przysparzające dochód materialny tak pojedynczego obywatela jak i całych grup społecznych , co w konsekwencji da przyrost dochodu narodowego w skali całego kraju .

  Czy piszę o mrzonkach , czas pokaże ...
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @DjAlbert
  Za pozwoleniem szanowny panie , Prawo i Sprawiedliwość póki co jest na tyle istotnym gwarantem jakichkolwiek możliwych zmian , na ile jego struktury wolne są ( na ogół) od wpływu owej "trzeciej siły" ( WSI) ..

  Każda nowa struktura jest wręcz skazana czy to na zaciągnięcie stosownych sum ( niewiadomy sponsoring) czy też w przyszłości zostanie zobligowana do "odwdzięczenia" się za wcześniej udzieloną "pomoc". Jak wiadomo ITI czyli wpływowe media mogą zapewnić należyty start takiej formacji , podobnie jest i z Polsatem czy Agorą..

  Wobec takiej perspektywy , pozostaje mi wierzyć w to że PiS w swoim czasie przyjmie kurs na "Węgry" ..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  A skoro tak , owa cierpliwość to cenna zaleta . Jeśli sprawy nabiorą rozpędu , w swoim czasie należałoby zebrać co najmniej taką większość jaką maił na Węgrzech Orban . Że to mało realne dojść może do wymuszonej koalicji podobnie jak obecnie PO - PSL ...Jaki więc przewiduje się dalszy scenariusz ? PiS zmusi ową koalicję do niepopularnych posunięć w sferze finansów i gospodarki ...Zadłużenie Polski wzrośnie do niebotycznych rozmiarów , totalnie rozsypie się plan budżetu na kolejny rok.
  PiS utrzyma w dalszym ciągu "parę" pod przykryciem ..Umiejętnie podsycając wrzenie społeczne w odpowiednim momencie spowoduje wybuch społeczny na taką skalę że zmiecie ową koalicję. Dojdzie do rozpisania przyspieszonych wyborów . Prezydent ze strachu przed wdrożeniem procedury Impeachmentu zgodzi się na każdy ruch opozycji . W tym kraju tylko na takiej zasadzie można osiągnąć większość potrzebną by dokonać znaczących zmian w konstytucji a także by w konsekwencji doprowadzić kraj do ścieżki szybszego rozwoju. Jak zapewne zauważyłeś nie przewiduję w tym rozdaniu znaczących zmian w sferze podziału władzy. Przesilenie może nastąpić co najwyżej po kolejnych 2-3 latach katastroficznych rządów nowej koalicji .

  Jak się zapatrujesz na taką ewentualność .?
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  Nie nie mylisz się , co nie oznacza automatycznie , że zrywam więzy z przyjaciółmi na tym portalu. Ich sprawa jeśli tu pozostają .To wolny kraj póki co .
  .Natomiast jeśli znużyły Cię już moje wynurzenia , zrozumiem ..
  ;-)
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  Można i można ,,,,w koło Macieja o tym samym , czas pokaże czy to gdybanie psu na budę było warte . Uzbrojeni w cierpliwość poczekajmy aż sprawy się rozwiną .
  To co napisał pan Opara w cz-I, swego eseju niczego w dalszym ciągu nie wyjaśnia . Dużo słów mało treści , niemalże same pobożne życzenia bez krzty choćby , czy namiastki czegoś na kształt realnej wizji uporania się z nabrzmiałymi problemami . Obiecał nieco szczegółów w cz II ..zatem poczekajmy na cd.
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  Takimi czy innymi intencjami niemalże całe piekło jest wybrukowane ..

  W Ewangelii jest zapisane :

  "Po czynach ich rozpoznacie"
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  Jestem niemalże pewien tego , że to co najistotniejsze w tej kwestii nie jest mi aż tak obce, jak to próbujesz zasugerować w kolejnej już odpowiedzi skierowanej pod moim adresem.
  A jeśli nawet , na co próbujesz zwrócić moją uwagę , błędnie interpretuję fakty , pozwól że pozostanę przy swoich odczuciach .

  Dlaczego ? Jak do tej pory , nie zaistniał żaden na tyle znaczący fakt medialny , chociażby w postaci zdecydowanej deklaracji zwłaszcza zaś właściciela NE co do jego intencji "politycznych" dotyczących szczególnie najbliższych wyborów parlamentarnych . Pomijam w tym miejscu intencje samego Łazarza .
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  Nie wykluczone że i taki scenariusz nam "kroją" ..Wobec czego należy być właśnie przewidującym w aspekcie podobnych ruchów jak ten na NE ,

  Być może , że to co dotyczy NE może być działaniem , że tak to ujmę, zupełnie przypadkowym . Z tym , że w polityce szeroko rozumianej , tak naprawdę , a wiemy to już z doświadczenia , nie ma przypadków .

  Oczywiście , że gra niemalże do końca , toczy się pod przysłowiowym "stołem" ..Wobec czego "rozgrywani" , niemalże do samego końca , mają złudzenie , że coś znaczą w ogólnej rozgrywce "gigantów" ..

  W moim , oczywiście subiektywnym odczuciu , aby wygrać nadchodzący "Grunwald" musimy stać się tak przebiegli niczym Jogajłla czy Vitold ..Mając tak szerokie spektrum utrzymali karność w ryzach , ta zaś pozwoliła tak pokierować losami bitwy , by w konsekwencji odnieść oczekiwany sukces ..

  Oczywiście że to nie ta epoka ale sytuacja lubi się powtarzać . Dziś też już raczej nie wytacza się dział na przeciwnika , sprawy załatwia dyplomacja wspierana mocna kartą przetargową , np: "argumenty surowcowe " itd..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @moherowa babcia
  Dziękuję za miłe słowo ..
  Ale ....
  Wszystko co miałem w tej kwestii do powiedzenia zawarłem w tekście powyżej . Nie oznacza to bynajmniej że się "boczę" na kogokolwiek z adwersarzy. Jeśli kiedykolwiek uznam że warto włączyć się do dyskusji by poprzeć jakąś ważną inicjatywę .Z pewnością to uczynię . Póki co sprawę uznaje za zamkniętą . Oczywiście sam będę obserwował ruchy na portalu . Zapewne po wyborach przekonamy się "co w trawie piszczy"..

  pozdrawiam
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @carcajou
  " PJN - czy oni przypadkiem nie byli w PiSie? Czy to nie na nich zachęcano do głosowania? "

  A bo to raz się człowiek pomylił , ważne by kolejny raz świadomie tego błędu już nie popełniać . Mam taką nadzieję że tym razem będziemy na tyle ostrożni że lisa do kurnika nie wpuścimy ..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @t-rex
  Zatem rada za radę ..

  Na twoim miejscu nie powtarzałbym tego ot tak sobie , jeszcze ktoś może uwierzyć że to prawda .
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @ender
  " Wydaje mi się, że jeśli pomysł ŁŁ ma chwycić, to potrzeba silniejszych argumentów niż do tej pory."

  A niechże i zrealizuje swój pomysł ale ...po wyborach jesiennych .
  Szkopuł w tym że ta inicjatywa prawdopodobnie nie miała by już wówczas sensu ..

  Oczywiście to tylko moje domysły.

  " I jeszcze jedna uwaga. Cynizm jest bronią krótką. Potrafi celnie coś podkreślić, i równie skutecznie odstraszyć. Ku rozwadze niektórym komentatorom. "

  Jestem przygotowany i na takie "krótkowzroczne" opcje ..i opinie .
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @t-rex
  Czyżbym miał do czynienia z kolejnym "specjalistą" z zakresu socjotechniki ?

  Samą radę przyjmuje ..z pokorą..
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @moherowa babcia
  " Pozdrawiam serdecznie z nowym dniem - może dziś plany Andrucha się zmienią..."

  Dziękuję za pozdrowienia oczywiście , co do drugiej kwestii , nie bardzo rozumiem co miałaś na myśli ?
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @1normalnyczlowiek
  Starałem się niejako wyłuszczyć sprawę zamieszczając wpis pod poniższym linkiem :
  http://esem.nowyekran.pl/post/13629,trzeciej-drogi-nie-ma#comment_99296

  Z drugiej strony , oczywiście, nikt nikomu nie zabrania angażować się politycznie w takie czy inne przedsięwzięcie ale ....po wyborach !

  Każde działanie będące czymś na kształt "Trzeciej drogi" przed jesiennymi wyborami jest dla mnie sygnałem o którym zechciałem już wcześniej napisać .

  W moim pojęciu tak naprawdę niczego nowego a istotnego dla pozytywnych zmian zwłaszcza dotyczących ordynacji wyborczej w tym realnego "egzekwowania" składanych deklaracji wyborczych , bez istotnych zmian w zakresie samej Konstytucji - nie osiągniemy.

  Wobec takiej perspektywy potrzebna jest naturalnie odpowiednia większość parlamentarna . Działania "Trzeciej siły" są w sprzeczności z potrzebną nam do zrealizowania takich zmian jak konstytucyjne -arytmetyka sejmową .

  Wobec powyższego należy się zatem mocno zastanowić czy podobne ruchy na "prawicy" mają merytorycznie uzasadnione działania . Przy okazji wspomniałem już gdzieś wyżej w komentarzu i ten wątek związany z mocną pozycja G. Czempińskiego i środowisk "Sowy" czy innych "kombatanckich" ( WSI) . Jak wiemy oni są mistrzami w rozgrywaniu takich partii . Czy w związku z tymi obawami nie należałoby mieć się dodatkowo na ostrożności ..

  pozdrawiam
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031